ONE STROKE HAKKINDA

SEVGİLİ DİLEK SORMUŞ ONE STROKE İÇİN KURSAMI GİTTİN DİYE: HAYIR GİTMEDİM. KENDİMİ YETİŞTİRMEK İÇİN, BİR RESİM DEFTERİ ALIP EGZERSİZ YAPTIM SAYFALARCA,HATTA BİRKAÇ RESİM DEFTERİ BİTİRDİM.. SONRA ONE STROKE ÇALIŞMA KARTELALARI VAR ONLARIN ÜZERİNDE FIRÇA VE BOYA İLE SAYISIZ ÇALIŞMALAR YAPTIM. YAVAŞ YAVAŞ ELİM ALIŞTI.AŞAĞIYA BU KONUDAKİ ÇALIŞMA KARTELALARINDAN ÖRNEKLER EKLİYORUM. SENDE ÇALIŞMAK İSTERSEN EĞER BUNLARI RENKLİ BİR YAZICIDAN ÇIKART VE ŞEFFAF DOSYA İÇİNE KOYUP ÜZERİNDEN ELİNİ ÇALIŞTIR. VEYA BİR RESİM DEFTERİNE BU ÇALIŞMALARDAN DENEMELER YAP ÖNCE TEK ÇİÇEKLERİ ÇALIŞ SONRA KOMPOZİSYONLAR OLUŞTURMAYA BAŞLA. BEN ELİMDEN GELDİĞİNCE YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIRIM.ŞİMDİ KARTELALARDAN ÖRNEKLER:

Image Hosted by ImageShack.us

ÖNCE YAPRAK ÇALIŞMALARINDAN BAŞLA YASSI FIRÇA KULLAN FIRÇANIN YARISINA YEŞİL ,DİĞER YARISINADA BEYAZ BOYA YÜKLE.BU BOYAYI DÜZ ZEMİNDE FIRÇAYI SÜREREK İLERİ GERİ YÜKLÜYORSUN VE BİR KAÇ KEZ FIRÇAYA BOYA YÜKLÜYORSUN ÜST ÜSTE SONRA YUKARIDAKİ ŞEKİLDE ZATEN BELLİ FIRÇAYI BAŞLANGIÇ NOKTASINA KOYUP OK YÖNÜNDE TİTRETEREK ÇEVİR HİÇ KALDIRMADAN BİTİŞ NOKTASINDA KALDIR BUNUN GİBİ ELİNİ ALIŞTIR.

 

Image Hosted by ImageShack.us

BURADADA BİR KAÇ DEĞİŞİK YAPRAK FORMU VAR HEPSİ ÇİÇEĞİNE GÖRE UYGULANIYORLAR.

 

Image Hosted by ImageShack.us

 

BURADADA GÜL YAPIMI ANLATILIYOR AŞAMA AŞAMA ÖNCE ALTTAKİ BÜYÜK YAPRAKLAR YAPILIYOR ÜZERİNE GONCASI VE DAHA KÜÇÜK YAPRAKLARI YAPILIP BİTİRİLİYOR.

 

Image Hosted by ImageShack.us

 

YUKARIDAKİ 1 VE 2.RESİMLERDEKİ YAPRAKLARA ÇALIŞIP BUNUN GİBİ BİR ÇİÇEK YAPABİLİRSİN.

 

Image Hosted by ImageShack.us

 

Image Hosted by ImageShack.us

 

BU RESİMLERDEDE EN BASİT GÜL, YARI AÇMIŞ GÜL, YAPRAK VE GONCA ÇALIŞMALARI VAR EN BAŞTAN 3. RESİMDEKİ ÇALIŞMADAN SONRA ELİN ALIŞINCA BUNLARI KOLAYLIKLA YAPABİLİRSİN.

 

Image Hosted by ImageShack.us

BU ÇİÇEKDE BEŞ YAPRAK OLARAK ADLANDIRILIR. YUKARIDAKİ KARTELA ÇALIŞMALARINI YAPTIKTAN SONRA BU ÖRNEK ÇİÇEKLERİ RAHATLIKLA YAPABİLİRSİN.

BU RESİMLERİ BEN BLOGCU OLMADAN ÖNCE NETTEN İNDİRDİĞİM İÇİN HANGİ SİTEDEN ALDIĞIMI KAYDETMEMİŞİM.

YARIN DİĞER ÇİÇEK KARTELALARINDAN EKLERİM VE ONE STROKE İLE NELER YAPILABİLİCEĞİ HANGİ OBJELERE UYGULANDIĞI GİBİ KONULARIDA İLERİDE EKLERİM.DİĞER SORULARINADA BU KONU BİTİNCE CEVAP VERECEĞİM.SEVGİLER.

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !